Alya Media

10 yıldan fazla bir süredir şirketlerin finansal ve marka hedeflerine ulaşmalarına yardımcı oluyoruz. Alya Media, değer odaklı bir Dijital Pazarlama ajansıdır.

İLETİŞİM

Web Tasarım

Web tasarım konusunda tam hizmet sağlayan bir ajans olarak ihtiyacınız olan internet sitesine en hızlı şekilde sahip olmanızı sağlıyoruz. Dijital pazarlamanın en önemli unsurlarından olan web sitesine sahip değilseniz ilk adımı atmak için geç kalmayın.

Bir web siteniz var fakat mobil uyumlu, yeni nesil altyapılara sahip veya hızlı değilse analiz ve çözümler için hemen bizi arayabilir ve yol haritanız hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

Alya Media web sitenizi tasarlamakla kalmaz, mesajınızı en etkili şekilde iletebilmeniz için tasarımınızı geliştirir, mesajlar ve görseller konusunda da size destek olur. İçerik üretimi sürecinde ve içeriklerin sitenize eklenmesi aşamalarında şu noktalara dikkat ediyoruz:

    • İçeriklerin markanızla uyumlu olması.
    • Arama motorları için optimize etmek.
    • İçeriklerin hem tasarım hem de görsellerle uyum içerisinde olması.
    • Hedef kitlenizin kolayca ulaşabileceği kelimelerin titizlikle belirlenip eklenmesi.
Web Tasarım
mobil-uyumlu-web-tasarim Ön Anlatım “Web sitenizin yapısı nasıl olsun?” sorusuna cevap almanın yolu ön anlatımdan geçiyor. Bu doğrultuda proje sahibinin, marka veya ürününün hedef kitlesini, ürünün veya hizmetin içeriğini, planladığı ya da önerebileceği kurguyu yazılı/sözlü olarak iletmesi gerekmektedir. Ön anlatımlar doğrultusunda zaman ve fiyat netleştirilir, süreç hakkında müşteri bilgilendirilir. Tüm dokümantasyonların iletilmesi ile birlikte çalışmalara başlanır…

Tasarım

Müşterinin istekleri ve ilettiği dokümantasyonlar göz önünde bulundurularak web tasarım profesyonelleri tarafından tatmin edici bir web deneyimi için mükemmel bir kullanıcı dostu arayüz (UI/UX) tasarımı oluşturulur. Oluşturulan tasarım onay için müşteriye gönderilir. Müşterinin yorumu ve revizeleri ile beraberinde ortak bir sonuca varılır ve tasarım kodlama ekibine yönlendirilir.

Kodlama

Onaylanan tasarım profesyonel kod ekibimiz tarafından SEO uyumlu, son trend kodlama alt yapısı kullanılarak yayına hazır hale getirilir. Kullanıcıların siteden kısa sürede uzaklaşmasını önlemek adına, uzun yüklenme süresi en aza indirilir, kırık bağlantılar ve açılmayan görseller var ise yayına alınmadan önce tüm iyileştirmeler yapılır. Kaliteli kodlanmış bir web sitesi arama motorlarında hızlıca index alır ve sizlere maddi açıdan geri dönüş sağlar.

Revize

Kodlaması biten web sitesi yayına alınmadan önce son işlem olan müşteri onayına gönderilir. Müşteri web sitesini teslim almadan önce son kontrollerini yapar ve varsa revize iletir. Revizeler tamamlandığında son onaya gönderilir ve teslim için herhangi bir engel kalmaz.
seo-analiz-araclari

Teslim

Yayına alınacak olan web sitesinin alan adı ve hosting bilgileri tarafımıza iletildikten sonra gerekli kurulum ve ayarlamalar yapılır. Müşteri, hosting bilgilerini paylaşmak istemezse hosting panel üzerinden sadece dosyaları aktaracağımız platform için yetkilendirme yaparak, tarafımıza FTP bilgisi gönderir. Dosya yükleme platformu hazır olduktan sonra, dosya aktarımı sağlanır ve yayına alınır.

Sık Sorulan Sorular

Web tasarım konusunda bize sıklıkla sorulan soruları inceleyebilir, aklınıza takılanları hemen bize ulaşarak sorabilirsiniz.

Web Tasarım Süreci Nasıl İşliyor?

Web tasarım projenizin ilk adımı olarak sizden neleri talep ettiğinizle alakalı ön bilgi alıyoruz. Bu aşamada alan adı ve hosting hizmetlerin tarafımızca sağlanıp sağlanmayacağını soruyoruz. Bu sorular genel olarak sonuçlandığında ise web tasarım projesi için bir fiyat çalışması yapıyoruz. Bütçe onayından sonra bir toplantı yapıp web tasarımın detaylarını, kurumsal kimliğiniz ile web sitesinin uyumu, web sitesinde yer alacak içerik ve görseller ile alakalı detayları netleştiriyoruz. Web sitesinin yazılım süreci hallolurken sizden gelecek olan içerikler de bu süreç içinde tamamlanmış oluyor. Sonrasında ise içerikleri siteye ekleyip bir demo yayını yapıyoruz ve son düzenlemelerden sonra ise yayına alıyoruz.

Web Tasarım Projesi Ne Kadar Sürüyor?

Web tasarım hizmetinde süre projeye göre değişkenlik gösterebiliyor. Talep edilen web sitesinin teknik ve içerik yapısına göre bu süreç belirleniyor. Bu nedenle bu soruya net bir cevap vermek doğru değil. Web tasarım projesine göre hizmetin sürecini belirlemek daha sağlıklı olacaktır. Fakat bugüne kadar yaptığımız projelerde ortalama teslim süremiz ise 15 gündür.

Web Sitelerinde Yönetim Paneli Var Mı?

Sunduğumuz web tasarım hizmeti kapsamında tüm sitelerde yönetim paneli bulunmaktadır. Detaylı içeriği olan web sitelerinde birden fazla kullanıcı oluşturarak içerik yönetimi yapılabilir.

Web Siteler Mobil Uyumlu Mu?

Web tasarımda mobil uyum bizim için artık bir seçenek değil bir gereklilik. Bu nedenle yaptığımız tüm web siteleri mobil uyumlu olarak hazırlanmaktadır.

Hazırladığınız Siteler SEO Kriterlerine Uygun Mu?

Uyguladığımız web tasarım projelerinde aksi bir talep olmadığı sürece arama motorlarının site içi optimizasyon standartlarını uyguluyoruz. Fakat SEO kavramının da sadece site içinde revizelerle sınırlı olmadığını belirtmemiz gerekiyor. Daha fazla bilgi almak için hemen bizi arayabilirsiniz.

Hazır Web Sitesi ile Özel Web Tasarım Arasındaki Fark Nedir?

Hazır web tasarım genelde var olan bir şablon üzerinden değişiklik yapılmadan sadece içeriklerine müdahale edilerek hazırlanan web sitelerini kapsıyor. Özel web tasarım ise daha farklı ve detaylı özelliklere sahip. Özel web tasarım ile tasarıma dilediğiniz gibi müdahale edilebilir ve bir çok noktada hem tasarım hem de içerik değiştirilebilir.

Destek Hizmetiniz Var Mı?

Web tasarım hizmeti bittikten sonra destek hizmetimiz sürekli devam ediyor. Gerek web tasarım ve yazılım güncellemeleri gerekse de sizin yönetimde karşılaştığınız problemlerde hem mail hem de telefon desteği ile sürekli yanınızdayız.