Alya Media

10 yıldan fazla bir süredir şirketlerin finansal ve marka hedeflerine ulaşmalarına yardımcı oluyoruz. Alya Media, değer odaklı bir Dijital Pazarlama ajansıdır.

İLETİŞİM

Google Ads (Adwords)​

Google reklamlarıyla iş hacminizi genişletip yeni müşterilere ulaşmaya hazır mısınız? Doğru bütçe planlaması, doğru yazılmış reklam metinleri ve doğru seçilmiş anahtar kelimeler ile reklama hemen başlayın.

Profesyonel Google Ads yönetimi hizmetimizle, en çok kullanılan arama motoru Google’ın reklam platformunda, performansınızı üst düzeyde tutmak ve reklam veriminizi artırmak için biz hazırız.

Google Ads Avantajları

Google reklamlarının potansiyelinizi artırmak için sağladığı avantajların farkında mısınız?

Doğru Hedef Kitlesine Ulaşma

Anahtar kelime, bölge seçimi gibi detaylı özellikleri sayesinde sizin doğru müşteri kitlesine ulaşmanızı sağlar.

Kontrol Edilebilir Maliyet

Google Ads ile reklam bütçesi sizin belirlediğiniz limitler içinde ayarlanabilir ve maliyeti kontrol edilebilir.

Değiştirilebilir Strateji

Reklam performansına göre uygulanan reklam stratejileri değiştirilebilir ve böylece reklam verimi artırılabilir.

rakip-analizi

Pazar ve Kelime Analizi

İlk önce siz ve rakipleriniz tanınır, doğru kampanya ve doğru hedeflemeler buna göre oluşturulur. Hedeflerinize kısa bir sürede ulaşabilmeniz için, markanızın dijital medyada varlığı detaylıca analiz edilip buna uygun optimizasyonlar gerçekleştirilir. Ayrıca aynı pazarda bulunan rakipleriniz ve ilgili kelime analizleri, Ahrefs, Semruh, Google Trends ve Anahtar Kelime Planlayıcı gibi toollar kullanılarak yapılır, bu bilgiler ışığında kampanyalarınız oluşturulur.
seo-analiz-araclari Hesap Oluşturma Eğer markanıza ait kendi Google ADS ve Analytics hesabınız varsa ve onlarla devam edilecekse hesap ID’si istenir ve MM hesabının altına bağlanır, eski kampanyalar duraklatılarak yeni kampanya kurgusu oluşturulur. Yeni hesap oluşturulacaksa; Ajansın Google Ads MM hesabının altına proje/hizmet için yeni hesap açılır. Remarketing kodu ve dönüşüm kodu oluşturulur. Ayrıca Tag Manager Hesabı, Dönüşüm Bağlayıcı, Google Ads Dönüşüm, Remarketing, Google Analytics ve Yandex Metrica için etiket oluşturulur.
Optimizasyon Sizin temel aldığınız hedef kitle neyse ona uygun olarak doğru kampanyalar kurgulanır. Alakası olmayan trafiği ya da gösterim sayınızı düşürecek ileri düzey teknikleri kullanmadan, bütçenizin verimli harcayabileceğiniz reklamlar oluşturulur. Hedef kitlenizin bulunduğu mecralar iyi analiz edilir, site yapınıza uygun kampanyalar kurgulanır. Her mecra ve site yapısı için özel kampanyalar oluşturularak bütçenizin doğru yönetilmesi sağlanır.
Optimizasyon Kurgulanan kampanyalarda düzenli olarak optimizasyonlar yapılır. Böylece kampanya performanslarının sürekli olarak arttırılması sağlanır. Bu optimizasyonlar lokasyon, zaman, yeninden pazarlama listeleri, arama terim optimizasyonları gibi gelen trafiğin kalitesini arttırmaya yönelik olarak düzenlenir.
Raporlama Arama motorları reklam kampanyalarınız hakkında bilgi sahibi olabileceğiniz detaylı raporlar hazırlanır. Kampanyalarınızda neler olup bittiğini, hedeflemeleri, harcamaları bu raporlarda rahatlıkla bulabilirsiniz. Raporlamalar günlük, haftalık, aylık rapor olarak düzenlenir ve müşterilere ulaştırılır.

Tıklama Başına Ödeme

Google AdWords ve Bing Ads gibi platformlar işletmeniz için önemlidir. Tıklama başına ödeme pazarlama (TBÖ) uzmanlığımızla, hesaplarınızı bir üst seviyeye çıkarmanıza yardımcı olabiliriz.

İhtiyaçlarınıza göre uyarlanmış strateji ve raporlamayı kişiselleştiririz. Hedefinize ulaşmak için ihtiyaç duyduğunuz destek ve rehberliği sağlarız, yatırım getirisini en üst düzeye çıkarmak, potansiyel müşterileri artırmak veya marka bilinirliğini arttırmak isteriz.

Tıklama Başına Ödeme

Sık Sorulan Sorular

Google Ads konusunda sık karşılaştığımız soruları inceleyebilir ve aklınıza takılanları bize sorabilirsiniz.

Reklamların Geri Dönüşü Ne Zaman Olur?

Reklamların geri dönüşleri reklam yayını girdiği zaman başlar. Reklam görüntülemeleri ve tıklamaları reklam panelinden takip edilebilir. Fakat reklam performansının ölçülebilmesi ve performansı üzerine doğru şeyler söyleyebilmek için reklam yayına girdikten sonra raporların ölçülebilir olabilecek kadar zaman geçmesi gerekiyor.

Reklamlar Ne Kadar Sürede Yayında Kalıyor?

Bunun net bir süresi yok. Reklamın yayında kalma süresi sizin bütçenize, tıklama başına verilen maliyete göre değişkenlik gösterebiliyor. Reklamlar günlük bütçeyi aştığında veya belirlenen zaman aralığı dolduğunda yayınlanmaz.

Reklam Yönetim Panelini Biz De Görebiliyor Muyuz?

Elbette. Biz tüm reklam yönetimini şeffaf bir şekilde sizin paneliniz üzerinden sağlıyoruz. Böylece yaptığımız değişiklikleri, ulaştığımız raporları bizim gibi siz de görebiliyorsunuz.

Ne Kadar Bütçe Ayırmam Gerekiyor?

Bütçe tamamen sizin ekonomik durumunuzla doğru orantılı. Günlük ₺30 de ayırabilirsiniz ₺300 de. Reklam sürekliliği ve geri dönüşleri de bu miktarla doğru orantılı oluyor genelde.

İstediğimiz Zaman Reklamları Durdurabiliyor Muyuz?

Evet. Reklamları dilediğiniz zaman duraklatabilirsiniz. Duraklatılmış reklamlar da dilediğiniz zamanda aynı yapıyla tekrar yayına alınabilir.

Kaç Tane Anahtar Kelime Seçebiliyoruz?

Anahtar kelime seçimi bulunduğunuz sektöre göre değişkenlik gösterebiliyor. Bu nedenle anahtar kelime sayısında herhangi bir kısıtlama yok. Performansı en iyi şekilde sağlayacak anahtar kelimeler tercih ediyoruz.

Google Ads Yönetimi Haricinde Eğitim Hizmetiniz Var Mı?

Evet. Google Ads yönetim hizmetini kendiniz yapmak istiyorsanız kurulum ve yönetimle alakalı eğitim hizmeti alabilirsiniz. Eğitim bitiminden sonra takıldığınız noktalarda bize ulaşarak bilgi alabilirsiniz.

Web Tasarımın SEO'ya Etkisi Var Mıdır?

Net bir şekilde evet. SEO’nun site içi kısmında web sitenizin arama motorları kriterlerine uyması gerektiğini zaten söylemiştik. Ama sitenize gelen ziyaretçilerin sizden memnun kalması ve onlara iyi bir deneyim yaşatabilmeniz için web sitenizin tasarımının ve kullanımının önemi elbette vardır.