Alya Media

10 yıldan fazla bir süredir şirketlerin finansal ve marka hedeflerine ulaşmalarına yardımcı oluyoruz. Alya Media, değer odaklı bir Dijital Pazarlama ajansıdır.

İLETİŞİM

Arama Motoru
Optimizasyonu (SEO)

Web sitenizin arama motorlarındaki organik sonuçlarda üst sıralarda yer alması için site içi ve site dışı çalışmaların yapılması gerekiyor. Bunun için ilk adım SEO kriterlerine uygun hatasız bir web sitesinden başlıyor.

Arama motorlarının SEO kriterlerine uygun olmayan bir web siteniz varsa hatalarını gidermek ve site performansını artırmak için geç kalmayın. Ücretsiz ön analizinizi hemen yaptırın.

Google Ads

Site İçi Optimizasyon

Web sitenizdeki arama motoru optimizasyon hatalarından şimdi kurtulun.

Analiz ve Hata Tespiti

Web sitenizdeki site içi arama motoru optimizasyonu hatalarını analiz ediyor ve listeliyoruz.

Hata Düzeltmeleri

Hataları SEO standartlarına uygun bir şekilde düzenliyoruz.

Raporlama

Yaptığımız tüm işlemleri size en ince ayrıntısına kadar raporluyoruz.

SEO Nedir?

SEO (Search Engine Optimization) kelimesinin kısaltılmış halidir. Türkçede arama motoru optimizasyonu olarak bilinir.

Arama motorları kullanıcılara, yaptıkları sorgulara yönelik en alakalı ve doğru sonuçları çıkarmayı hedefleler. Google başta olmak üzere tüm arama motorlarının bu sıralamayı belirlediği kriterleri öğrenerek ona göre web sitenizi ve bilinirliğinizi optimize etme sürecidir.

SEO tam anlamı ile bir takım oyunu. Kadroda bir veya birden fazla eksiğiniz varsa alacağınız sonuç da o kadar eksik olur. Bu nedenle biz SEO sürecini bir bütün olarak ele alıyor ve tüm yapılanmayı bu faktörler üzerine kurguluyoruz.

Google Adwords Nedir
NELER YAPIYORUZ

NELER YAPIYORUZ

Bir arama motoru optimizasyonu (SEO) projesine başlamadan önce, etkili bir SEO kampanyasına dahil olan süreci anlamak önemlidir.
Alya Media arama motoru pazarlamacılığına yoğun ve tam hizmet veren bir yaklaşım gerektiren müşterilere hitap etmektedir.

SEO Puanınızı Hemen Öğrenin!

  Gerçek Sayılar

  Alya Media'dan
  Harika Şeyler Bekleyin

  Önce Sonra

  104,457

  314,297

  Yıllık Organik Trafik

  26,740

  34,369

  Anahtar Kelime

  780%

  980%

  Yıllık Organik Trafik

  Sık Sorulan Sorular

  SEO (Arama Motoru Optimizasyon) konusunda sık karşılaştığımız soruları inceleyebilir ve aklınıza takılanları bize sorabilirsiniz.

  Site içi SEO Süreci Nasıl İşliyor?

  SEO hatalarını düzenleyeceğimiz web sitesini detaylı olarak analiz ediyoruz. Analiz sayfa ve link yapılarından, görsellere kadar tüm detayları içeriyor. Sonrasında bu hataların giderilmesi için bir çalışma listesi oluşturup bunu sizinle paylaşıyoruz. Bu listedeki revizeleri yaptıktan sonra da raporlama yapıyoruz.

  Site içi Düzenleme Süreci Ne Kadar Sürüyor?

  Optimizasyon hatalarının giderilme süreci tamamen web sitesinin yapısına göre değişiyor. Bu nedenle yapılacak olan analizden sonra net bir süre söyleyebilmek mümkün.

  Site Dışı Seo Çalışması Nedir?

  Web sitenizin veya markanızın bilinirliği ile alakalı yapılan tüm çalışmaları içerir. Bir çok yerde gördüğünüzün aksine site dışı seo sadece backlink çalışması değildir. Backlink bu sürecin sadece bir parçasıdır. Biz site dışı SEO’ya tüm kanalları göz önünde bulundurarak bakıyoruz. Dediğimiz gibi bu bir takım oyunu.

  Site Dışı SEO Yapıyor Musunuz?

  Site dışı SEO’dan hedeflenen şey backlink çalışmaları ise bu şekilde bir hizmetimiz yok. Ama markalaşma adına sosyal medya veya Google Ads çalışmaları ile web sitesini desteklemek noktasında yardım gerekiyorsa biz buradayız.

  Düzenlemeleri Kendimiz Yapabilir Miyiz?

  Analiz yapıldıktan sonra düzenlemeleri kendiniz yapabilmeniz için teknik bilgiye sahip olmanız gerekiyor. Şayet yazılım konusunda teknik bilginiz varsa bu düzenlemeleri siz de yapabilirsiniz.

  Sıralama Garantisi Veriyor Musunuz?

  SEO çalışmalarında sıra garantisi diye bir durum yoktur. SEO sadece site içinde yapılacak olan revizeleri değil marka bilinirliğiniz için yapılacak olan çalışmaları da içerir. Bu nedenle bu duruma bir bütün olarak bakmakta ve bu şekilde bir strateji oluşturmanızda fayda var.

  SEO'yu Ne Kadar Süre Yapmalıyım?

  SEO’ya ömür biçmek yapacağınız hataların en önemlilerinden. Örneğin ben SEO yaptım ilk sayfaya çıktım artık bırakayım demek büyük bir hatadır. SEO bu sürecin her zaman içinde olması gerekiyor. Siz doğruları dönem dönem değil sürekli yapmalısınız. Yakaladığınız başarıyı devam ettirmek için bu şart.

  Web Tasarımın SEO'ya Etkisi Var Mıdır?

  Net bir şekilde evet. SEO’nun site içi kısmında web sitenizin arama motorları kriterlerine uyması gerektiğini zaten söylemiştik. Ama sitenize gelen ziyaretçilerin sizden memnun kalması ve onlara iyi bir deneyim yaşatabilmeniz için web sitenizin tasarımının ve kullanımının önemi elbette vardır.